Ne, že by na tom nějak hodně záleželo, ale jak moc „trendy“ je momentálně borovice? Poslední roky jsem ji měla za nudné měkké dřevo – skvělé na postel z masivu, ale na pohled nic moc… ty suky… trošku nuda, ne?! Máme doma už mnoho let takovou postel, spí na ní dcera a je skvělá, jednoduchá, ergonomická a ekologická, jak to mám ráda. 🙂 Akorát ten vzhled mě trápil a spřádala jsem plány na natírání, lakování a jiné kamuflování.
Nic takového!
Byla jsem po dlouhé době v IKEA a vypadá to, že se borovice vrací „do módy“. Jak říkám, ne že by na tom záleželo… 🙂 Co soudíte o borovici, je in nebo out?

IKEA samozřejmě něco z borovice mívala v sortimentu, třeba sérii IVAR a nějaké komody. Ale úplně nové mi přišlo použití dýhy ve velké ploše, třeba na dveře šatní skříně PAX:

Nebo šatní skříň ze série FJELL:

Komoda ze série IKEA PS je už z loňského roku, ale stůl s deskou z borovicové dýhy (v pozadí) jsem ještě neviděla. Docela se mi zalíbil a uvažuju, že se stane společníkem v úvodu zmiňované postele a pořídíme ho jako psací stůl do dětského pokoje.